<< powrót

Aktualności

Imprezy kulturalne listopad-grudzień 2019 r.

Towarzystwo Lekarskie Warszawskie

Klub Lekarza, ul. Raszyńska 54, 02-032 Warszawa

Tel.: 22 823 96 83; 22 822 23 42

www.tlw.waw.pl

e-mail: tlw@onet.pl, rezerwacja@klublekarza.pl

 

LISTOPAD – GRUDZIEŃ  2019
IMPREZY I SPOTKANIA NAUKOWE

 

      

06.11.2019  ŚRODA g. 17.00

 „WIKLINA” grupa poetycka ze Skarżyska Kamiennej

zaprezentuje program „L. Staff i kontynuacja jego świętokrzyskich

 klimatów we współczesnej poezji i muzyce twórców tego regionu.”

Grupa powstała 30 lat temu, skupia ludzi różnych zawodów,

których łączy pasja twórcza.

Spotkanie prowadzi Elżbieta Schilling.

 

13.11.2019 ŚRODA g. 17.00

 „GDZIE NA NARTY?” multimedialna prezentacja

terenów i stacji narciarskich w Polsce i za granicą.

Temat przedstawi Kazimierz Kwasiborski pasjonat narciarstwa,  

   długoletni pracownik Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

 

18.11.2019  PONIEDZIAŁEK  g. 14.00

 Spotkanie  Komisji Lekarzy Seniorów  Okręgowej Izby Lekarskiej.

W programie spotkania:

„PALAIS DE GLACE” zapomniana atrakcja dawnej Warszawy.

Prelekcja i prezentacja multimedialna.

Prowadzi Dominik Wendołowski: varsavianista po studiach na wydziale Historii Sztuk UW, dziennikarz związany z radiem  Archidiecezji Praskiej uprowadzący od 14 lat autorską audycje o zabytkach Warszawy, koordynator programów edukacyjnych dla seniorów, prywatnie: rodowity Warszawiak i ojciec trójki synów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

20.11.2019 ŚRODA  g. 17.00

 „KOLEJKA…”spektakl grupy teatralnej Inspiracje

połączony z przeglądem piosenki aktorskiej.

Scen. i reż. : Michalina Lewandowska.

  Kolejka miejsce, gdzie spotykają się kompletnie obcy sobie ludzie. Ludzie z różnymi historiami, poglądami, ale z jednym celem: znaleźć się na początku kolejki.Po co?  Kto to wie… Jesteśmy niezależną grupą teatralną. W naszym składzie są studenci UW, ASP i AT. Działamy od kilku lat, wszystkie przedstawienia od początku do końca realizujemy sami. Działamy na własnym scenariuszu, często bazującym na klasyce. Staramy się podchodzić do sprawy jak najbardziej profesjonalnie, zarówno od strony aktorskiej jak i wszystkich innych aspektów dzieła teatralnego. Sami kompletujemy kostiumy i budujemy scenografie, w których dbałość o szczegóły i realizm jest, można powiedzieć, naszym znakiem rozpoznawczym. Nieustannie chcemy się rozwijać w tym co jest naszą wspólną pasją, dlatego też szukamy coraz to nowych scen, na których mamy szansę pokazać co stworzyliśmy i na co poświęciliśmy miesiące ciężkiej pracy.”

 

27.11.2019 ŚRODA g. 17.00  

„WIERSZE I MUZYKA NA POGODNĄ JESIEŃ”- koncert Bożeny Sitek.

Bożena Sitek: pianistka, muzykolog (studia na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Muzycznej), dziennikarka i redaktorka (w prasie i w radiu), prezenterka radiowo-telewizyjna, lektorka, aktorka, konferansjer imprez i koncertów, ilustratorka muzyczna, popularyzatorka muzyki.Poetka, autorka tekstów dziennikarskich, psychologicznych, edukacyjnych, literackich (publikacje prasowe i książkowe), wierszy i bajek dla dzieci, a także scenariuszy, słuchowisk i spektakli poetycko-muzycznych oraz koncertów i muzycznych bajek edukacyjnych dla dzieci. Koncertuje na kameralnych i dużych scenach z repertuarem klasycznym i popularnym (muzyka filmowa, piosenki poetyckie, standardy jazz i pop). Wydała płytę „Muzyka dworku szlacheckiego” z utworami inspirowanymi polską muzyką i historią. Za wykonanie Poloneza z tej płyty i recytację fragmentów „Pana Tadeusza” w maju 2016  dostała Wyróżnienie Specjalne na II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Polsce i Nagrodę Specjalną na XII Międzynarodowym Festiwalu Poloneza na Białorusi .W czerwcu 2017 r. otrzymała I nagrodę na III Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Warszawie.

 

04.12.2019 ŚRODA g. 17.30

„ANOMALIA” spektakl teatru ResComica.

Scen. i reż. Aleksander Derkaczew.

Teatr ResComica istnieje od początku 2011 roku i korzysta z gościny Domu Kultury „Świt” w Warszawie. „Jak nasza nazwa wskazuje, specjalizujemy się w komediach, choć czynimy wyjątki. Jak nazwa nie wskazuje (nie może wszak wskazywać wszystkiego) nie gramy niczego używanego. Dotąd przygotowaliśmy 21 spektakli  autorskich. Nagrody: 2014 – Nagroda dla najlepszego aktora – Festiwal Sztuk Komediowych DECHA 2014, Bielsk Podlaski.,2016 – Nagroda za spektakl – Teatralia 2016 Legionowo. 2016 – Wyróżnienie za rolę męską – DECHA 2016.”

 

11.12.2019 ŚRODA g. 17.00

„POLSKIE WIGILIE”. Prezentacja opowiadania „Wigilia”

z tomu  „Smycz. Rzecz o zniewoleniu” Elżbiety Schilling.

Elik Aime’e- poetka , historyk-UW, dziennikarka radiowo-telewizyjna członek SDP, korespondentka redakcji społecznych (Afryka), podróżniczka i znana prozatorka – autorka kilkunastu obszernych pozycji książkowych o tematyce społeczno-obyczajowej, oraz albumów poetycko –fotograficznych, laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, od 2003r.-jurorka. Wykładowca U III wieku i warsztatów literackich, dziennikarskich i recytatorskich dla młodzieży. Właścicielka wydawnictwa literackiego- „Bez Podziałów” i współzałożycielka Salonu Literackiego im. Dr Jerzego Schillinga – „SCHILLINGÓWKA”, który integruje środowiska twórców z całego kraju. Zapraszamy do wspólnych wspomnień o minionych wigiliach. Kolędy zaśpiewa Alicja Mieszało.  

 

16.12.2019  PONIEDZIAŁEK  g. 14.00

 Spotkanie  Komisji Lekarzy Seniorów  Okręgowej Izby Lekarskiej.

W programie : SPOTKANIE WIGILIJNE

 

Spotkania Koła Seniorów Roku Akademickiego 1946/1951 TLW 

odbywają się  w   każdy pierwszy wtorek każdego miesiąca.

We wtorki w godz. 11.00-16.00 – towarzyskie rozgrywki brydżowe. 

  Bliższe informacje dot. programu klubowego: tel.: 602 639 916

  (Ewa Warelis), 22 823 96 83 ( Klub Lekarza) .

 

 

                   Przewodniczący Komisji Klubowej

                       Dr n. med. Adam Czarnecki